Festival UkrFest v Praze

Na podnět mezinárodní nevládní organizace International Anti-Corruption Assembly a s podporou neziskové organizace International Charitable Help Corporation se 1. a 2. června 2024 v Praze (Česká republika) koná slavnostní událost Festival UkrFest «Dík světu od ukrajinského lidu za Humanitární složku Vítězství» («Gratitude of the World from the Ukrainian People for the Humanitarian Component of the Victory»).

Myšlenka události spočívá v tom, aby se vyjádřila vděčnost lidu těm zemím, které pomáhaly lidem z Ukrajiny humanitární pomocí, morální podporou a útočištěm. Ukázat, že lidé, kteří se podíleli na naší pomoci, to neudělali nadarmo, a že jsme důstojný národ a vděční za tuto pomoc!

V rámci festivalu se koná koncert, na kterém vystoupí více než 40 kolektivů známých jak v Ukrajině, tak i v zahraničí. Jsou to ukrajinské skupiny a Ukrajinci, kteří přijeli vyjádřit vděk. Registrace účastníků festivalu probíhá prostřednictvím online dotazníku.

V první den festivalu, v Den ochrany dětí, budou na jevišti kolektivní a sólové programy dětských skupin ve věku od 3 do 16 let. Ve druhý den převezmou štafetu starší interpreti.

Na festivalu se bude konat tematický jarmark ukrajinských řemeslníků, kde uvidíte tradice našeho lidu a ochutnáte tradiční ukrajinské jídlo.

Také budou probíhat workshopy pro děti v několika stanech a klauni a animátoři budou bavit děti, které by se jinak nudily.

Na území festivalu budou umístěny:
– jeviště,
– výstavní zóna (demonstrace umění),
– obchodní zóna (oblečení, doplňky, suvenýry),
– zábavní zóna (workshopy),
– dětská zóna (sladkosti, animátoři),
– gastronomická zóna (jídlo, nápoje),
– humanitární zóna, příjem humanitární pomoci.

Na místech příjmu humanitární pomoci můžete předat hračky, psací potřeby, pohlednice a kresby s pozdravem pro ukrajinské děti.

Zveme všechny zájemce, aby se k nám připojili na festivalu UkrFest, který se bude konat 1. a 2. června od 10:00 do 19:00 na území zábavně-vzdělávacího parku pro děti i dospělé Krtkův svět na adrese K Měcholupům 777, 109 00 Praha 15 – Horní Měcholupy.

Pro účast médií je nutná akreditace vyplněním online dotazníku.

Návštěva festivalu je zdarma.

Další informace můžete získat na telefonním čísle +420 739 920 386

P.S.: UPOZORNĚNÍ! Vzhledem k tomu, že festival probíhá na soukromém území parku, je vstup pro účastníky bezplatný na základě speciální propustky a pro hosty činí 297 českých korun v souladu s cenovou politikou parku, což poskytuje další možnost využití služeb parku – atrakční zóny, mezi nimiž jsou horské dráhy, skluzavky, trampolíny, mini zoo, skákací hrady, kolotoče, dětské vláčky, autodráhy, kola, buggies…
50% prostředků získaných z prodeje vstupenek na území Krtečkův svět 1. a 2. června 2024 během festivalu bude převést do dobročinného fondu International Charitable Help Corporation pro poskytování pomoci centrům dětské pomoci na území Ukrajiny.

Před návštěvou parku se prosím krátce seznámte s pravidly chování na území parku nebo podrobněji na stránkách Svět krtka:

  • Psi nebo jiná domácí zvířata nejsou povolena ve Krtkův svět.
  • Vstup na kole nebo skútru do parku není povolen.
  • Před vchodem máme k dispozici stojany na kola.
  • Na pokladně si můžete pro děti vybrat identifikační pásky, na kterých můžete zapsat své telefonní číslo a jméno dítěte. Pokud se dítě ztratí, budeme vás kontaktovat co nejdříve.
  • V parku nabízíme široký výběr potravin a nápojů, nepřijímáme vlastní jídlo. Událost se nevztahuje na dětské stravování.
  • Park je KRÁSA. Proto v parku mimo označenou “zónu pro kouření” platí přísný zákaz KUŘENÍ.

Těšíme se na vás…