Нагорода знайшла своїх Героїв в Охтирці

24 січня 2024 року делегація представників БО «Міжнародна Благодійна Корпорація Допомоги» (далі – Корпорація) в особі Голови благодійної організації Костянтина Голбана та МГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» (далі – Асамблея) в особі Генерального секретаря ЦК Вячеслава Саєнко виїхали у спільне відрядження до міста Охтирка Сумської області України.

24 лютого 2022 року, у перший день вторгнення Росії в Україну, російські війська увійшли в Охтирку. Уранці 25 лютого місто зазнало обстрілів. За даними Amnesty International, російські війська застосували при цьому касетні боєприпаси, які скинули на дитячий садок. Унаслідок цього загинули 6 осіб, зокрема дитина.
28 лютого 2022 року, за повідомленням української сторони, російські війська застосували в Охтирці вакуумну бомбу, скинувши її на нафтобазу.
1 березня місцева влада повідомила про вбивство 70 українських солдатів унаслідок ракетного удару Росії по військовій базі. Крім загиблих, деякі солдати опинилися під уламками.
24 березня 2022 року з метою відзначення подвигу, масового героїзму і стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, Указом Президента України місту Охтирка присвоєно почесну відзнаку “місто-герой України”. (Вікіпедія)

У м. Охтирка їх зустріли представники Корпорації та Асамблеї Ірина Дараган (Волонтер військового напрямку – Корпорація) та Олександр Дараган (Заступник Голови Служби Безпеки – Асамблея).

25 січня делегація представників Корпорації та Асамблеї провела низку зустрічей із людьми, які відіграли важливу роль у долі міста з моменту вторгнення агресора на територію Охтирської Громади. За свою волонтерську діяльність Герої були нагороджені «Відзнаками» – Нагородою «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги».

Ігор Гресько – нині Директор КНП Охтирської міської ради “Охтирська ЦРЛ”. Старший викладач кафедри хірургії, травматології, ортопедії та фтизіатрії Сумського державного університету, кандидат медичних наук. На 24.02.22 працював хірургом в Охтирській ЦРЛ

В’ячеслав Клименко – В.О. голови президії Охтирської районної організації українського товариства мисливців і рибалок.

Андрій Ткаченко – Генеральний директор СТО “Охтирка моторс”. З першого дня війни допомагають військовим формуванням, ремонтують транспортні засоби військових.

Юрій Меерович – депутат Сумської обласної ради, Майстер спорту СРСР із самбо, з дзюдо, 25-кратний чемпіон України з боротьби дзюдо та самбо, 7-кратний призер Чемпіонатів СРСР, срібний призер Кубку світу з боротьби самбо, бронзовий призер Чемпіонату Європи з боротьби самбо, Бронзовий призер Чемпіонату світу з боротьби самбо, Майстер спорту України міжнародного класу. Почесний працівник фізичної культури і спорту. Почесний житель м. Охтирка.
З моменту повномасштабного вторгнення організовує отримання від Міської ради гуманітарної допомоги та видачі її місцевому населенню.

Протоієрей Георгій Сірий – настоятель Архангело-Михайлівського храму міста Охтирки.
З першого дня повномасштабного вторгнення в храмі разом з Олександром Пилиповичем організували притулок для людей, гуманітарну допомогу. Одні з перших хто допомагав людям у деокупованому Тростянці. Нині продовжують допомагати нашим військовим і громадянам, які потребують допомоги ліками, їжею, одягом. Часто відвідують військові госпіталі, допомагають хлопцям на передовій.

Величезна Подяка людям, які у важких і небезпечних ситуаціях у найважчі часи не втрачають самовладання, сміливості та віри. Стійкість, відвага і відданість своїй справі наших Героїв дає нам зрозуміти, що той, хто потребує допомоги, обов’язково її отримає.

Кілька днів, проведених у м. Охтирка, залишили незабутні спогади про місто-герой і його жителів, які стійко відстояли свої рідні домівки і вулиці. Які зібрали всю свою волю в кулак і допомагали один одному, не чекаючи подяки, а просто допомагали, розуміючи, що ніхто крім них цього не зробить.

Ми публікуємо деякі фото, надані нам Іриною, на яких закарбовані руйнування міста, отримані внаслідок обстрілу і вторгнення військ агресора.

Після повернення з відрядження Костянтин Голбан повідомив, що хоче залишити посаду Голови БО “Міжнародна Благодійна Корпорація Допомоги”.

Ми висловлюємо величезну Подяку Костянтину за його внесок у розвиток і роботу благодійної організації. Також хочемо побажати найміцнішого здоров’я, успіху, самореалізації, благополуччя, стійкого оптимізму і мирного неба над головою!