Нагорода знайшла своїх Героїв в Києві

Сьогодні, 6 лютого, представники Міжнародної Антикорупційної Асамблеї відвідали Школу інженерів-операторів БПЛА «Dream Ukraine» та зустрілись з Президенткою волонтерського фонду Dream Ukraine Анною Новиковою.

Школа вже майже рік приймає в учні цивільних та військових. Курс являє собою навчання в декілька тижнів інтенсивних занять з досвідченими інструкторами. В програму навчання з нуля входять: теоретична частина (метеорологія, аеродинаміка, картографія, інженерія), інженерна частини, тренажерна підготовка на комп’ютерному симуляторі та завершальна частина – курсанти відправляються на полігон, де набираються навичок польоту на безпілотниках, які зібрали власними руками.

Пройшовши курс курсанти здобувають навички:

  • Легко розбирати/збирати БПЛА літачкового типу.
  • Впевнено літати.
  • Здійснювати автономні польоти, місії, змінювати налаштування під бойові задачі.
  • Самостійно замінювати те, що вийшло з ладу під час експлуатації.

«…Напочатку, наша місія була суто гуманітарна. Допомога будь-кому юхто опинився в складній ситуації. Допомагали і продуктами харчування та ліки на окупованій території під Києвом. Все, що могли довезти – довозили. І для наших хлопців засоби захисту… З квітня 2023 року ми з моєю партнеркою Наталією Куцькою об’єдналися та почали разом проект інженерно-льотної школи…

Суть проекту полягає в тому, щоб навчити людей збирати БПЛА літочкового плану. Збирати, налаштовувати, обльотувати, давати комплексну картину, що таке БПЛА, що таке літак, що з ним робити. Це задача – дати комплекс уявлення про БПЛА, алгоритми і причино-послідовні зв’язки, як це працює і як цим користуватися. За цей час ми випустили вже близько 100 курсантів, які пройшли навчання в нашій школі. Це і цивільні і військові…

… Маємо ще в планах реалізувати проект по соціалізації поранених бійців… Ті, хто не буде повернений у військо, зможуть здобути нову професію. Таким чином соціалізуватися і повернутися в суспільство вже як повноцінні гравці…»

Також Анна розповіла про тонкості підбору матеріалу для літачків, про нюанси електроніки та підбору техніки.

У «класі» було виставлені виставочні експонати, по яким сьогодні навчалися учні. Це різні пульти для керування дронами, щоб курсанти могли універсально використовувати свої навички. Це FPV-шолом для візуалізації напрямку польоту дрона. Це плати керування, блоки акумуляторів та інше…

Наталія Куцьказаступниця Президента ГО Dream Ukraine розповіла нам про діяльність школи та навчання.

Кирило Марлінський –один зі співорганізаторів «Автомайдану-Київ» під час Революції Гідності. Творчий діяч, художник, який проїхав пів-Європи в рамках міжнародного “волонтерського” проєкту West Wing Project. Його картини експонувалися в “Мистецькому Арсеналі” і на знаменитому незалежному фестивалі-конкурсі ArtPrize7 (2015 р. Гранд-Рапідс,  Мічиган)  та поповнили  приватні збірки в США, Німеччині, Японії, а також колекцію Посольства Франції в Україні.

Його волонтерська діяльність охоплює різні напрями. Кирило брав участь в евакуації людей з територій, де проходили бойові дії, здійснює доставку гуманітарної допомоги для ЗСУ та населення України. Продукти харчування, одяг, ліки, медобладнання для лікарень, військових шпиталів та мобільних військових бригад, спецтехніку для військових.

За свій вклад у Гуманітарну складову Перемоги Анна Новікова та Кирило Марлінський були нагороджені «Відзнакою» – Нагорода «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги!».

Нажаль, ми не змогли зустрітися з ще двома Героями засновником Фонду Dream Ukraine та військовослужбовцем – Романом Ільченко та волонтером Організації та Фонду та військовослужбовцем Сергієм Ярцевим.

Ми будемо чекати зустрічі з нашими Героями.

Хочемо щиро подякувати небайдужим українцям, які попри все, допомогають нашим Захисникам.

Низький уклін Вам, Пошана і Слава!