UkrFest «THANK YOU» у Празі

1 і 2 червня в рамках UA Event Projekt «THANK YOU» у Празі пройшов Перший Фестиваль UkrFest «Gratitude of the World from the Ukrainian People for the Humanitarian Component of the Victory», який ми анонсували раніше. Ідея Фестивалю полягала в тому, щоб висловити подяку чеському народові та народам інших країн, які допомагали і продовжують допомагати людям з України гуманітарною допомогою, моральною підтримкою, притулком… Показати, що люди, які взяли участь у допомозі нам, не зробили це даремно, що ми гідний народ і вдячні за цю допомогу!

В організації цього дводенного заходу брали участь не тільки представники Асамблеї, а й українці, які зараз проживають у Празі, і їхня зайнятість стосується різних сфер діяльності. Була проведена колосальна робота: організація комунікації з колективами, розробка сценарного плану, пошук території для проведення Фестивалю, організація концертної програми та ярмарку, тощо…

Було вирішено провести захід на території розважально-освітнього парку для дітей і дорослих Світ крота (Krtkův svět) просто неба.
Уже за кілька днів до проведення Фестивалю ми дізналися, що 1 червня (перший день проведення UkrFest) буде гроза. Заявки на участь подали вже понад 300 осіб (колективи та соло виконавці) не тільки з Праги, а й із прилеглих міст, тому для нашої команди було дуже важливо не відступати на цьому етапі. Фестиваль не можна було перенести. І все-таки, у зв’язку з несприятливими погодними умовами, 1 червня відкриття Фестивалю відбулося на годину пізніше.

1 червня 2024 року. Фестиваль UkrFest було офіційно відкрито. Пролунав гімн України. І зі сцени прозвучали перші слова Подяки. Вячеслав Саєнко – автор UA Event Project «THANK YOU», Генеральний секретар Центрального комітету Міжнародної Антикорупційної Асамблеї привітав усіх і подякував за те, що прийшли, за те, що допомогли, за те, що з нами. Він звернувся до чеського народу з Подякою за те, що вони допомагали і продовжують допомагати людям з України гуманітарною допомогою, моральною підтримкою, притулком. Ще багато разів зі сцени лунали слова подяки. Ми і зараз продовжуємо говорити «ДЯКУЮ».

У перший день Фестивалю на сцені виступали діти від 3 до 17 років. У їхньому репертуарі були як сольні вокальні виступи, так і колективні вокальні та танцювальні номери.

ДЯКУЄМО учасникам Фестивалю UkrFest:

Ендаумент-фонд «School from my Friends» (керівники – Наталія Шипович, Вікторія Піддубна, Галина Гільперт та Світлана Чугуєва).
Від фонду виступили Хор учнів школи (діти від 7 до 15 років), ансамблі (діти 7-8 років, 12-15 років), танцювальні колективи, серед яких дітки від 7 до 14 та вихованці дитячого садка – дітки від 3 до 6 років. Також були представлені сольні вокальні та інструментальні номери.
VibeStudio Dance School (керівник Анастасія Щербина) – школа сучасного танцю.
На фестивалі виступили 4 танцювальні колективи у вікових категоріях 3-6, 7-11, 11-13 і 13-15 років.
– Дитячий театр «Арт-Ідея» (керівник Антоніна Грендаш).
Дітки від 3 до 14 років виступили з Театральною замальовкою «Аліса з Країни Чудес» та віршованою композицією «Люди Титани».
– Вокальна студія «Веселка» (керівник – Наталія Іванова) м. Градець Кралове. Градець Кралове.
– Мрійники «Dreamers» (керівники – Ольга Бичко, Анна Стрижакова, Наталія Корнієнко).
CeHuPo – Centrum Humanitární Pomoci, z.s. Тепліце, Чехія:
Вокально-хореографічні студії «Гармонія» та «Motion impulse» (керівник – Тетяна Самсонова) презентували колективні виступи дітей віком від 8 до 17 років, а музичний ансамбль «Dream» під керівництвом Олени Ледвіжко представив інструментальний номер, виконаний на гітарах. Також нас порадували дітки і з сольними вокальними номерами.
KDance (керівник – Христина Бабіля).
Дівчата віком від 8 до 13 років представили нашій увазі спортивний танець «Чірлідинг» (вид спорту, що поєднує елементи видовищних видів спорту (танці, гімнастика, акробатика)).
UAKIDSSCHOOL (керівник – Анастасія Чоботок).
Діти від 8 до 17 років виступили на Фестивалі з хореографічними та театрально-хореографічними композиціями.

У другий день естафету перехопили дорослі учасники фестивалю.
Відкриття другого етапу Фестивалю розпочалося з гімну України у виконанні Наталії Іванової, вчителів школи «School from my Friends» та Павла Бубряка.

ДЯКУЄМО учасникам Фестивалю

– Ансамбль вчителів школи «School from my Friends», вихованці яких так чудово, незважаючи на погодні умови, виступили минулого дня.
– Ансамбль Kavkaz (м. Прага), основна частина колективу якого складається з українців, виступив із танцювальними композиціями східних народів. Художній керівник – Мума Будищева.
Наталія Іванова (керівник Вокальної студії «Веселка») виконала пісні «Отча сторона» та «Моя Україна».
Анастасія Ревуцька – засновниця Life in Motion Dance Studio у Празі, виступила з хореографічними номерами в стилі Tribal Bellydance, що поєднує фольклорні танці з сучасною хореографією.
Христина Дарвай – відома українська співачка, авторка власних пісень.
Павло Бубряк – Поет і Співак (понад 180 авторських пісень), композитор, актор і Заслужений артист України, Голова Асоціації української громади в Чеській Республіці, засновник і керівник муз.студіо «Grand Orpheus», співорганізатор Всесвітнього вокзального конкурсу – фестивалю ім. Квітки Цісик, народний герой України, Лауреат багатьох літературних музичних премій, керівник ВІА «Сузір’я Карпат» своїм чарівним виконанням пісень зміг на певний час втихомирити неспокійну погоду і зупинити дощик.
Сергій Шматок – Гітарист-віртуоз, Золота гітара України 90-х років, Лауреат Всеукраїнських конкурсів та Міжнародних фестивалів, виконав для гостей Фестивалю українські композиції на баяні й чудові композиції на електрогітарі.
Гурт «Сяйво» (керівник – Галина Велика) – ансамбль, до складу якого увійшли українки-переселенки від 35 до 75 років, виконали українські народні пісні.
«Пародія-Бенд шоу Вєрки Сердючки» у Празі потішили наших гостей та учасників Фестивалю своїм виконанням славнозвісних і всім відомих композицій Легендарної Вєрки Сердючки.

Не все пройшло вдало. За сценарієм Фестивалю 5 відеороликів зі словами ДЯКУЮ, від тих колективів, які не змогли приїхати, мали транслювати на великому екрані. Але, у зв’язку з погодними умовами це не вдалося здійснити. Ми вважаємо їх учасниками Фестивалю, висловлюємо їм свою Вдячність і пропонуємо Вам переглянути відеоролики.

Ми продовжуємо говорити: «ДЯКУЮ». І з цим словом кожен колектив і соліст отримали Диплом учасника Фестивалю. Нехай це і невелика нагорода, але для багатьох це початок шляху в їхніх досягненнях.

Ми говоримо ДЯКУЄМО гостям Фестивалю, які змогли відвідати наш Фестиваль незважаючи на зайнятість і негоду:

Inga Petryčka – депутатка Прага 22, Кандидатка на виборах до Європейського парламенту від коаліції «РАЗОМ». Член представництва @KDUCSL.

JUDr. Jiří Matzner, Ph.D., advokát

Андрій Колесніченко – представник Посольства України в Чеській Республіці, перший секретар з економічних питань.

Під час Фестивалю також відбулося нагородження «Відзнаками» – Нагородою « Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги». За свою активну волонтерську діяльність її отримали:
JUDr. Jiří Matzner. Він та його команда прийняли понад 500 біженців з України, забезпечили житлом, зайнятістю. На сьогодні займаються забезпеченням юридичною допомогою українських переселенців.
Сергій Шматок – Фронтовий волонтер з 2014 року, виступав по всій лінії фронту для ЗСУ у 122 концертах.
Павло Бубряк – вкладає власні кошти, які заробив, і разом з однодумцями закуповує медикаменти та харчові продукти, і цілеспрямовано відправляє гуманітарний вантаж до конкретного шпиталю або до певного взводу реальному командиру. Наразі вже закуплено і передано на фронт чотири автомобілі (джипи, пікапи), два автобуси, десятки чеських розвідувальних апаратів тощо.
Надія Новакова-Контсевич – допомога переселенцям, організація благодійних заходів у Празі.

Організувати такий захід у такі стислі строки було не просто, але завдяки згуртованій команді цей задум вдалося втілити в життя.
Організатори Фестивалю UkrFest «Gratitude of the World from the Ukrainian People for the Humanitarian Component of the Victory» МГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» та БО «Міжнародна Благодійна Корпорація Допомоги» щиро вдячні співорганізатору Аллі Печерській, яка взяла на себе організацію концертної програми.

Ми щиро ДЯКУЄМО нашим Модераторам Фестивалю Мирославі Марченко, Вікторії Горіяк та Umar Bolat Temirov за участь та проведення нашого UkrFest “THANK YOU”. 

ДЯКУЄМО розробникам сценарного плану концертної програми:
Алла Печерська – співорганізаторка Фестивалю UkrFest «Подяка світу від українського народу за гуманітарну складову Перемоги», власниця ресторану «Only You».
Мирослава Марченко – Модератор Фестивалю UkrFest «Подяка світу від українського народу за гуманітарну складову Перемоги», акторка.
Вікторія Горіяк – Модератор Фестивалю UkrFest «Подяка світу від українського народу за гуманітарну складову Перемоги».
І Надія Клименко.
Також ми вдячні Віктору Сироті – режисерові-постановнику, організатору заходів у сфері культури та мистецтва, продюсеру та Павлу Бубряку за їх поради та підказки щодо складання сценарного плану, а також підтримку під час проведення Фестивалю.

Ми говоримо ДЯКУЄМО Віталію Рішко (власник і засновник школи Lyžování u Krtka) за допомогу в пошуках території для проведення Фестивалю, а також за допомогу в створенні сприятливих умов для учасників та гостей нашого заходу.
Ми говоримо ДЯКУЄМО розважально-освітньому парку для дітей та дорослих Світ крота (Krtkův svět) за безоплатне надання території для проведення Фестивалю UkrFest. Особлива Подяка засновнику парку Josef Roušal.
Ми говоримо ДЯКУЄМО гурту Вулик за допомогу в організації звукового супроводу Фестивалю.
Ми говоримо ДЯКУЄМО готелю «Артист» за надану можливість проживання.
Ми говоримо ДЯКУЄМО ресторану «Only You» і його колективу за надану можливість харчування.

Початок покладено…
І ми ще не раз скажемо ДЯКУЄМО… Попереду нові проєкти, нові можливості, нові друзі та партнери…