Нагорода знайшла своїх Героїв. Львівська область

Минулого тижня  представники  Міжнародної Антикорупційної  Асамблеї  (МАА)  виїхали  з робочим візитом у Львівську область.

У селі Заболотці Бродівського району Львівської області зараз перебуває Олексій Заморений – Голова департаменту МАА в м. Сіверськ Донецької області. Олексій – Пастор і волонтер (більш 7 років), який у Сіверську заснував хоспіс для літніх, самотніх людей з особливими потребами, з фізичними обмеженнями.

У  лютому  2022  року  йому  довелося  виїхати із  Сіверська  разом з усіма  своїми  підопічними у зв’язку з посиленням воєнних дій на території Донецької області. Евакуація проходила нелегко. На двох великий автобусах, уклавши лежачих хворих на носилках в «2 яруси», узявши із собою всю можливу побутову техніку доводилося переїжджати з місця на місце, щоб знайти більш сприятливі умови для проживання, адже для його опікуваних потрібні певні умови. Перша ночівля пройшла в церкві міста Олександрія, яка приймала транзитних людей. Далі шлях пролягав через село Тучин, Гощанський район Ровненскої області, де Місія пробула два тижні, через село Редков у Крупецькій сільській громаді Дубенського району, і,  нарешті,  у  серпні  2022  року  на  запит  Олексія  відгукнулася  Голова  Заболотцівськой сільської  громади Дискант  Марія  Володимирівна.  Жителі  села  Заболотці  самостійно  відремонтували  приміщення, надане Місії. Зараз у хоспісі 21 людина. Продуктами харчування, засобами гігієни й іншими потрібними хоспісу речами допомагають різні благодійні фонди й громадські організації.

30  червня  2023  року  Генеральним  секретарем  МАА  Вячеславом  Саєнко за  волонтерську  й  соціальну діяльність Олексій та його благодійники Місії «Серце Сина» були нагороджені «Відзнакою» – Нагородою «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги».

Нагороду одержали:
Олексій Заморений
, Ліна Лядник, Сергій Моісеєв і Сабіна Моісеєва, Сергій Несчотний, Євгенія Бруес та її син Єгор Бреус, якому всього 8 років, і він завжди радий допомогти та поговорити, і, звичайно, кухар-віртуоз Яна Хурса, яка, не дивлячись на прописані дієти для мешканців хоспісу, вдається здивувати й порадувати їх смачною й домашньою кухнею …

Також  нагорода  була  вручена  Оксані  Мартин  –  лікареві місцевої  лікарні,  яка  приходить  у  хоспіс для планових оглядів підопічних Олексія і його команди.

Представники  МАА  відвідали  з  візитом  Заболотцівську сільську  Раду  й  зустрілися  із  Головою  Ради Марією Володимирівною Дискант і Василем Петровичем Смерекой.

Марія Дискант погодилася дати невелике інтерв’ю, у якім розповіла про те, як їх громада допомагає переселенцям і потерпілим.

Таке негусто населене містечко змогло стати для прибулих місцем, де вони змогли знайти притулок. Мешканці с. Заболотці дружно та щиро допомагають тим, хто бідують, надаючи їм дах, тепло,  турботу й навіть можливість влаштуватися на роботу. А для деяких це поселення стало новою домівкою.

За свою волонтерську діяльність Марія Володимирівна й Василь Петрович були нагороджені «Відзнакою»  –  Нагородою  «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги».

У цей день Вячеслав Саєнко й Олексій Заморений відвідали фонди й організації волонтерів, які допомагають не тільки переселенцям і постраждалим, але й воїнам ЗСУ й іншим військовим формуванням, щоб нагородити волонтерів за них «Героїзм» у цей нелегкий час.

«Слава»

Громадська організація волонтерів «Слава» (с. Гай, Рівненська область), яка ще до 24 лютого 2022 року допомагала військовим у зоні проведення АТО, з початку введення воєнного стану на території України,  об’єднавшись,  допомагають  нашим  бійцям  на  передовий.  Возять  гуманітарні  вантажі  в  Донецьком напрямку, у Херсонському, у Запорізькому… Їздять туди, депотрібна допомога…  Співробітничають  із багатьма фондами на території України.

Нагорода «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги» знайшла своїх Героїв:
Ірина Перетятко – засновник організації, Михайло Загурский, Ольга Загурська, Богдан Лисак, Ігор Ралець, Ярослав Гула, Андрій Казмірук, Ярослав Бондар, Олександр Дикун, Михайло Нідзельский, Андрій Вознюк, Оксана Корчемна.

Після нагородження Ірина погодилася коротко розповісти про свою команду.

У розмові з Іриною Перетятко ми довідалися, що на трасі в селі Ситне є невеликий ресторанчик, господарі якого, Марія та Іван Ліщук, організували безкоштовні обіди для військових. Вячеслав Саєнко рішуче наполіг на тому, що дана обставина заслуговує на увагу. І вже через 15 хвилин Нагорода знайшла наступних «Героїв». Ними стали:
Марія Ліщук, Іван Ліщук, Людмила Бенищук і Марія Кобюк.

«Патріот-Юа»

Благодійна  організація  Благодійний  Фонд  «Патріот-Юа»  (PATRIOT-UA  charity foundation charity organization (PATRIOT-UA CF CO) (с. Ясенів, Львівська обл., Золочевський р-н,) з 8 квітня 2022 року бере активну участь у забезпеченні (доставці) військовослужбовців амуніцією, продуктами харчування, засобами аеровідеоспостереження, які перебувають безпосередньо в зонах зіткнення з агресором. А також формування й перевезення гуманітарних вантажів із закордону.

Велика колективна злагоджена робота спрямована на наближення Перемоги!

Нагорода знайшла своїх Героїв:
Олександр  Барашкевич
  –  директор  й  один із  засновників  організації,  Олег  Дерев’янко  –  один із засновників організації, Володимир Щирба, Роман Чорнобай, Юрій Пашуля, Володимир Караїм, Іванна Караїм, Яна Федорчук, Алла Полеха

«Краяночка»

В офіс БФ «Патріот-Юа» також прийшли представники групи «Краяночка» – жінки, які організовують благодійні концерти для збору коштів на допомогу ВСУ й допомагають продуктами.

Також допомагають внутрішньо переміщеним особам у пошуку житла, продуктами, речами, реєстрацією й оформленням допомоги ВПЛ для проживання в селі Митниця в Крупецькій сільській громаді Дубенського району Рівненської області.
Представникам МАА випала честь почути кілька пісень у виконанні хору.
За  допомогу,  надавану  нашим  Захисникам, за  допомогу,  надавану  людям, які в ній потребують Вячеслав Саєнко нагородив цих чудових жінок «Відзнакою».
Нагороди одержали:
Галина  Черняхович,  Світлана  Шишкіна,  Надія  Ляхович,  Інна  Ляхович,  Лариса  Боруцька, Валентина Поврознік, Ганна Тимань, Зоя Хомова.

«Центр Жіночі Перспективи»

Також у цей день Представники МАА відвідали  Заболотцівський центр культури, дозвілля й спорту, де розташувалася майстерня Громадської організації «Центр Жіночі Перспективи». Представники центру брали участь в «Волонтерській  кухні»,  готовили  блюда для  Захисників  України,  переселенців, що переселилися зі Східних областей України, плели сітки й в’язали підстилки.

Нагороди  «Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги» одержали:
Марія Родзивиль, Марина Кокіна, Яна Кокіна, Георгій Міколаєнко, Тамара Могила, Мар’яна Баняс, Вікторія Тутова, Ольга Місюра, Василь Джаз, Ірина Змисла, Людмила Федотенко, Надія Падюк, Галина Сушанська, Орися Дудчак.

«Захистимо Україну разом»

1  липня  2023  року  представники  МАА  відвідали  офіс Громадської  ініціативи  волонтерського  центру «Захистимо Україну разом». Засновник центру Віктор Григорович Палас розповів про діяльність центру,  про  організацію  майстерень по  виготовленню  маскувальних  сіток, печей-буржуйок,  нош, подушок і ковдр для наших військових, які перебувають на фронті.

Віктор Палас – громадський  активіст,  представник  Львівського  відособленого  підрозділу ВОО «Стоп корупції», Голова волонтерського центру «Захистимо Україну разом».

Нам вдалося узяти інтерв’ю у Віктора Григоровича.

Наступного дня, 2 липня, перед поїздкою на локації майстерень ми заїхали в офіс Віктора, де взяли інтерв’ю в Ігоря Борщ – студента-волонтера й Оксани Грінків – учасниці центру.

Майстерня по пошиттю переносних носилок, аптечок – відокремлена майстерня в селі Куровичі розташувалася в тихому куточку, де по вулицях без страху ходять гуски із пташенятами.

Господаркою майстерні є Галина Ключковська – учасниця волонтерського центру «Захистимо Україну разом», яка шиє окопні гамаки, які трансформуються в медичні ноші, також медичні ноші для ВСУ, аптечки. Крім цього, заготовлює відрізи тканини для плетива маскувальних сіток. А також надає гуманітарну допомогу для населення й ВПЛ у наданні безкоштовного одягу.

Наступна локація – відокремлений підрозділ волонтерського центру «Захистимо Україну разом», виявилася не дуже далеко від першої. Ігор Ключковський організував цех по виготовленню печей-буржуйок по проекту «Печі-Обігрівачі для ВСУ». Разом зі своїм сином Назаром та напарником Олегом Магрелом із труб, листової сталі й арматури вони зварюють ці переносні печі й відправляють у Центр для подальшого транспортування на фронт.

На цій же території влаштувався один з декількох пунктів плетива маскувальних сіток, які плетуть Адріана й Назар Ключковські.

Також у цей день ми відвідали ще одну майстерню по виготовленню печей у Львову. Ігор Стасик робить переносні печі із балонів.

3-го липня представники МАА знову відвідали офіс волонтерського центру «Захистимо Україну разом». Цього разу для того, щоб нагородити трудівниць центру по плетиву маскувальних сіток.

Нагороду одержали:
Віктор Палас
– засновник волонтерського центру, Оксана Грінків, Любов Ксондзик, Ганна Глова, Ольга Коротенко, Оксана Баскова, Ірина Могіш, Ганна Комарницька, Степан Семків, Ігор Стасик і Ігор Романів.

Також у цей день нам вдалося побувати у швейній майстерні Львова, де інші трудівниця займаються пошиттям подушок, спальних мішків і чунів (теплих бахіл) для наших Захисників, готуючись до холодної пори року. Усі вони трохи розповіли про себе в інтерв’ю.

За свої старання й ретельність учасниці Центру одержали нагороди «Героїв».

Серед них: Ніла Дідик, Любов Торбун і Валентина Приходченко.

Підбиваючи підсумки цього відрядження по дорозі до Києва, представники МАА ще раз переконалися, що наш Народ, який поєднується у важкі для нього часи, НЕПЕРЕМОЖНИЙ! Від мала до велика ми творимо історію, беручи участь у боротьбі з ворогом як на фронті, так і в тилу. Допомога звичайних людей підтримує наших Воїнів-Захисників. Усі – хто може, усім, що можуть. Хтось донатить, хтось пече пиріжки, хтось готує вареники, котлети, сухі пайки, хтось приносить одяг, хтось приходить та допомагає сортувати, плести, шити, ремонтувати, створювати…

«Герої» є скрізь – і на фронті, і в тилу.