Нагорода знайшла свого Героя в Бучі

5 березня 2024 року представники МГО «Міжнародна Антикорупційна Асамблея» (далі – Асамблея) завітали до міста-Героя Бучі для зустрічі з неймовірною жінкою Діанною Гольде, яка з перших днів вторгнення воєнного агресора на територію України перебувала в місті Буча та разом з його мешканцями пережила окупацію.

Діанна Гольде – українська поетеса та співачка, авторка текстів пісень для багатьох українських вокальних виконавців. Серед них: Анастасія Приходько, Віра Брежнєва, Світлана Лобода, Віталій Козловський, Таїсія Повалій, Василь Бондарчук, Євгенія Власова, гурти «НеАнгели». «Авіатор», «А. Р. М. І. Я.», «Інь-Ян» та інші. 

Так само є автором текстів пісень до мюзиклів «Вечори на хуторі біля Диканьки» (Олег Скрипка та Ані Лорак), «Попелюшка» (Лариса Доліна, Олег Скрипка), «Сорочинський ярмарок» (Ніна Матвієнко, ВІА Гра, Георгій Хостікоєв, Валерій Меладзе, Софія Ротару, Андрій Данилко). У 2018 році вийшов альбом «Записки ангела».
За власним зізнанням, вважає себе не поетом, а поетом-піснярем.

Зустріч із Діанною була присвячена її книзі «Історії, написані війною».

«Книга «Історії, написані війною» зібрала в собі унікальні історії українських жінок, долі яких змінила війна. Тендітні та ніжні, вони прийняли кинутий війною виклик, і стали справжніми берегинями та захисницями.
Жінки-воїни.
Жінки-волонтерки.
Жінки-матері.
Ця книжка – про них.»

facebook ВлАсвія – Благодійний Фонд

Зустріч проходила в кафе «Джем». Саме в цій кав’ярні збиралися мешканці Бучі в ті важкі часи, бо тільки тут серед найближчої округи був генератор і можливість зарядити свої телефони, щоб хоч якось зв’язатися зі своїми рідними і заспокоїти тим, що вони живі. Саме в цьому кафе почали зароджуватися перші сторінки книги. Історії, почуті від постраждалих, від волонтерів, були перетворені на рукопис, а пізніше опубліковані завдяки аноніму.
Діанна так само поділилася своїми спогадами про ті нелегкі дні під час окупації міста. Про волонтерів, які допомагали жителям Бучі та про свою волонтерську діяльність.

24 березня 2022 року Указом Президента України місту Буча присвоєно почесну відзнаку Місто-Герой України.

За Героїчну витримку, за волонтерську діяльність Діанна Гольде нагороджена «Відзнакою» – Нагородою «Подяка Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги».