Під час робочої поїздки до Праги представники Міжнародної Антикорупційної Асамблеї познайомилися з дуже цікавою людиною. Цією людиною виявилася дивовижна жінка, «двічі переселенка» (як вона себе називає) Алла Печерська.
До 2015 року вона жила у Світлодарську (Донецька область) з дочкою. У зв’язку з ситуацією, що склалася на сході України, вони змушені були виїхати до Києва. А після повномасштабного вторгнення агресора на територію України виїхали з країни і приїхали до Праги (Чеська республіка). За більш ніж півтора року вона змогла відкрити свою справу в Празі. Зараз у неї невеликий ресторан-бар із банкетним залом, у якому проходять корпоративи, дитячі свята, ювілеї, а також заняття з йоги та східних танців.
Разом з нею в ресторані на кухні працюють Антоніна та Ірина, українки-переселенки з Хуста (Закарпатська область) і Києва.
Так само в її ресторані часто звучить жива музика. І одним із виконавців виявився Сергій Шматок – баяніст і універсальний гітарист-віртуоз, якого називають “золотою гітарою України” з Києва. (Входив до складу багатьох популярних гуртів, зокрема “Стожари”. Учасник багатьох фестивалів і конкурсів, зокрема “Таврійські ігри”, “Пісенний вернісаж” та Першого Міжнародного фестивалю-марафону “Будемо, люди!” (Україна-Словакія-Україна) – квітень 1994 року – першого громадсько-культурного дійства Міжнародного благодійного фонду “Український дім”. Лауреат 1 премії Всеукраїнського конкурсу “Успіх-2000” (м. Харків)). З 2014 року Сергій разом з Анатолієм Матвійчуком, Світланою Мирводою та Лесею Горовою їздив і підтримував бійців на фронті, виступаючи з концертами.
Алла зібрала навколо себе таких же творчих українок-майстринь. Разом вони виготовляють і продають на ярмарках вироби, зроблені власними руками: прикраси з бісеру, валяні ляльки з вовни, розписні рушники та сумки, іграшки з тканини.
Також вони влаштовують шоу повітряних кульок і продаж повітряної вати дітлахам на радість.
Вони організовують волонтерську діяльність для переселенців з України і дають можливість стати їм на ноги.
Незважаючи на життєві труднощі, Алла залишається життєлюбною, надзвичайно цілеспрямованою людиною, яка будь-які життєві труднощі сприймає як новий урок у розвитку і рішуче йде на зустріч своїм мріям.
Під час зустрічей з Аллою були підняті теми переселенців. Обговоривши деякі нюанси, було запропоновано можливість відкриття Центру дитячої допомоги в Празі та взяти участь в акції «Діти для Дітей» у рамках проекту «Гуманітарна складова Перемоги».
Рано вранці 26 березня, на завершення відрядження, перед виїздом із Праги ми заглянули до ресторану Алли, щоб вручити їй «Відзнаку» – Нагороду « Вдячність Світу від Українського народу за Гуманітарну складову Перемоги».
Ми були вражені тією щирістю, з якою нас зустрічали в цьому ресторані. Ми раді були зустріти споріднені душі в далині від рідної Землі.